forex trading logo

 

                      


SAVIGRIOVA. PRIKLAUSOMYBĖS

Lapkričio 23 dieną Nemunaičių pagrindinėje mokykloje vyko integruotas renginys "Savigriova. Priklausomybės". Šią paskaitą suplanavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alma Černulytė ir pakvietė Kauno priklausomybės ligų centro lektorę Indrę Pavinkšnienę. Lektorė pasakojo, kaip lengvai galima sugriauti savo gyvenimą, ir kaip svarbu nepasiduoti blogai įtakai, išlikti tvirtam.

Svarbiausi savigriovos veiksniai – priklausomybės (alkoholis, narkotinės medžiagos, azartiniai lošimai, rūkymas ir t.t.), padarančios žmogų silpną, pažeidžiamą, nebemokantį kontroliuoti ir kurti savo gyvenimo. Daugiausiai dėmesio pamokoje buvo skirta priklausomybei nuo narkotinių medžiagų , alkoholio ir rūkymo. Kaip spręsti šią problemą? Ar pajėgus žmogus pats, be pagalbos, atsikratyti tokių priklausomybių? Mūsų visų tikslas - ugdyti(s) visapusiškai sveiką gyvenseną ir kurti visavertį gyvenimą. O tai ypač aktualu jauniems žmonėms, kurie dar tik pradeda žengti pirmuosius savo savarankiškus žingsnius. Padarykime viską, kad patys nesugriautume savo gyvenimų. Nuo to visada saugo žinojimas.

20161123_114556
20161123_115357
20161123_114556
20161123_115357
1/2 
start stop bwd fwd

 
SVEIKOS MITYBOS DIENA

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Sveika mityba priklauso nuo to, ar žmogus suvartoja jam būtinų maisto medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kt.) tinkamą kiekį. Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai – viršsvoris, nutukimas arba priešingai – organizmo nualinimas, anoreksija. Nutukusių žmonių pasaulyje vis daugėja

Pagrindiniai sveikos mitybos principai:

 • valgyti kuo įvairesnį maistą
 • valgant kuo ilgiau kramtyti maistą
 • vengti užkandžių ir greito maisto
 • vartoti kuo daugiau šviežių maisto produktų
 • valgyti daug daržovių, vaisių ir grūdinių produktų
 • rinktis produktus, kuriuose yra kuo mažiau konservantų, dažiklių, saldiklių
 • nepersivalgyti, bet ir nebadauti
 • saikingai vartoti cukrų, druską
 • vengti kavos ir alkoholio
 • gerti pakankamai vandens (rekomenduojama 1,5-2 litrus per dieną).

 Nemunaičių pagrindinės mokyklos mokiniai, padedami visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Almos Černulytės ir socialinės pedagogės Kristinos Štrimaitienės paminėjo šią dieną dalyvaudami sprendžiant testus, atsakinėjo į užduodamus klausimus, o to už aktyvų dalyvavimą visi buvo apdovanoti. Sveikos mitybos diena labai paįvairino mūsų mokyklos kasdienybę. Mokiniai daug sužinojo apie sveiką mitybą, o suaugusieji prisiminė jiems žinomas tiesas.  

20161116_111518
20161116_111651
20161116_111803
1/3 
start stop bwd fwd

 
DRAUGAUKIME SU KNYGA

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės,kaip knyga.Pamatykime  džiaugsmą vaiko akyse,kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę“.

 1. Lindgren

Priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų grupės vaikučiai pirmą kartą lankėsi mokyklos bibliotekoje.Čia buvo supažindinti su knygų pasauliu,sudominti knygelėmis.Skaitėme eilėraštukus,pasakas.

Vaikučiai pažadėjo dažnai lankytis bibliotekoje,parsinešti knygeles į namus,kad mamytės,tėveliai ir vyresni šeimos nariai nuvestų į pasakų šalį...

 
Vokiečių kalbos diena

Spalio mėnesio 20d. visoje Lietuvoje vyko Vokiečių kalbos dienai „Ö kaip vokiškai?" skirti renginiai. Prie vokiečių kalbos dienų iniciatyvos prisijungė ir Nemunaičių pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos besimokantys mokiniai. Rugsėjo 19d. įvyko popietė – koncertas „Kalbos tiesia tiltus tarp žmonių". Pertraukų metu mokiniai buvo supažindinami su Vokietijos istorija, įžymiais jos žmonėmis, vyko viktorina „Ką aš žinau apie vokiškai kalbančias šalis?". Šeštos ir dešimtos klasių mokinių pamokyti , vokiški šokiai, dainos patiko labiausiai. Aktyviausi, daugiausiai vokiškai kalbėję mokiniai buvo apdovanoti vokiškais prizais.

001
002
003
004
005
006
007
008
1/8 
start stop bwd fwd

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 9 iš 76

Laikas

No imagesPowered by Joomla!. Designed by: hosting joomla hosting Valid XHTML and CSS.

Hosting: Ilimitada Hosting Chile VPS